Piekarnia Pochopień to rodzinna krakowska firma z wieloletnią tradycją sięgającą 1946 roku. Jej założycielem, był mistrz piekarski i cukierniczy Jan Pochopień. Tytuł zdobył jeszcze w czasie okupacji. Po zakończniu wojny był wielokrotnie wyróżniany za zasługi w rzemiośle, działalności na rzecz ziem krakowskich oraz dokonania w zakresie rozwoju handlu i usług. W 23 lata po otwarciu własnego przedsiębiorstwa został nagrodzony złotą odznaką mistrza zasłużonego w szkoleniu i wychowaniu uczniów w rzemiośle piekarskim. W późniejszym okresie został wybrany na pierwszego starszego Cechu Rzemiosł Spożywczych w skład, którego wchodzi Cech Piekarzy w Krakowie. Będąc wiernymi tradycji nadal pozostajemy w strukturach najstarszego Cechu w Polsce.

Jan Pochopień został uhonorowany jeszcze jednym, szczególnie ważnym dla nas odznaczeniem - złotą honorową odznaką Bractwa Kurkowego w Krakowie. Stowarzyszenie już w XIII wieku zajmowało się szkoleniem mieszkańców w posługiwaniu się bronią na wypadek zewnętrznych zagrożeń i konfliktów. Od samego początku pozostawało ono w silnych relacjach z Cechem Piekarzy, którego mistrzowie oraz czeladnicy z zapałem gromadzili imponujące ilości broni i amunicji, a następnie doskonalili swoje umiejętności strzeleckie na Celestacie Bractwa. Na przestrzeni wieków krakowscy piekarze uosabiali szlachetne postawy moralne, społeczne i patriotyczne. W XVI wieku pod opiekę Cechu została oddana jedna z głównych bram miasta, a wraz z nią potężna fortyfikacja znana odtąd jako Baszta Piekarzy. Obecnie baszta już nie istnieje, a Bractwo Kurkowe prowadzi głównie działalność społeczną i charytatywną.

Wiemy kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Niezależnie od czasów, w których żyjemy i okoliczności w jakich się znajdujemy, staramy się zachować rodzinne tradycje i wyznawane przez nas wartości. Jako jedni z nielicznych prowadzimy piekarnię w centrum miasta. Znajdą u nas Państwo klasyczne wyroby piekarskie i cukiernicze oparte na dawnych recepturach oraz sprawdzonych metodach wypieku. Od początku starannie dobieramy składniki i dbamy o ich najwyższą jakość dzięki czemu nasze produkty od lat cieszą się uznaniem wielu klientów. Piekarnia Pochopień, od momentu swojego powstania, nieprzerwanie mieści się w samym sercu Krakowa przy ul. Jana Kochanowskiego 22. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania sklepów firmowych przy ul. Karmelickiej 21 i ul. Krupniczej 12 oraz zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą.

Sklep firmowy

ul.  Karmelicka  21, 31-131 Kraków

tel.                           +48 662 212 581

 

LOKALIZACJA ›

Sklep firmowy

ul.  Krupnicza  12,  31-123 Kraków

tel.                         +48 662 210 534

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek  06:00-19:00

Sobota                           07:00-14:00

 

 

LOKALIZACJA ›

Piekarnia - Cukiernia "Kłos" S.J.

ul. Kochanowskiego 22, 31-127 Kraków

tel.                                  +48 12 633 75 02

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek           09:00-21:00

Sobota                                    09:00-14:00

Niedziela (zamówienia)      19:00-22:00

 

LOKALIZACJA ›